Kontynuujemy serię dotyczącą różnych stylów uczenia się. Jesteśmy zdania, że praktycznej dozy informacji na ten temat jest nigdy nie za wiele. Ostatnim razem mówiliśmy o kinestetykach, a dzisiaj przybliżymy Wam jak efektywniej mogą uczyć się wzrokowcy.

Pamiętajcie jednak o bardzo ważnej kwestii. Nigdy nie jest tak, że reprezentujemy jeden jedyny styl uczenia, najczęściej jest to kombinacja dwóch najbardziej w nas rozwiniętych w ciągu naszej dotychczasowej edukacji i doświadczeń w uczeniu się. Więcej na ten temat w artykule omawiającym czym są style uczenia się, ich rola w nauce języków obcych i dlaczego warto zdiagnozować u siebie jaki mamy tzw. “kanał dominujący”.

WZROKOWCOM radzimy stosowanie różnych kolorów i czcionek, tak, aby szybciej zapamiętali daną porcję materiału.

Schematy i różnorodne plansze, kolorowe samoprzylepne karteczki, własnoręcznie wykonane notatki z dobrze wyróżnionymi nagłówkami – to zdecydowanie pomaga w nauce!

Wszelkiego rodzaju graficzne oznaczenia, takie jak tabelki, wykresy, czy właśnie karteczki z nowym słownictwem – tzw. metoda POST-IT – to dla Ciebie najlepszy sposób na naukę.

Uczyć można się przecież nie tylko przy biurku, dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z  pożytecznym? Podczas oglądania filmów obcojęzycznych zawsze wybieraj wersję z napisami i już podczas samego seansu zwracaj na nie uwagę. W ten sam sposób polecamy oglądanie teledysków czy słuchanie piosenek, naturalnie tylko w wersji „lyrics video”. I na koniec żelazna zasada nauki każdego języka, przedmiotu czy zagadnienia – należy pamiętać, aby jak najczęściej przypominać sobie to, co wcześniej zanotowaliśmy, bowiem tylko w ten sposób na bieżąco uda się skutecznie powtarzać opanowany już materiał. Zatem, wszyscy Wzrokowcy tego świata, do dzieła!

Vena Learning Tips i ciekawostka na koniec

Czy wiesz, że zanim zaczniesz zajęcia w naszej akademii metodyk rozmawia z Tobą nie tylko o potrzebach i celach szkoleniowych, ale także wyjaśnia jakie może mieć znaczenie dla Twojej nauki znajomość osobistego potencjału sensorycznego.

Im więcej wiemy o tym jak się uczymy, tym lepiej można zastosować tę wiedzę w praktyce.

Więcej ciekawych informacji i podpowiadajek jak uczyć się zgodnie z Twoim stylem uczenia się znajdziesz na naszym profilu na Pinterest na tablicy Vena Learning Tips. To baza polecancyh inforgrafik i plakatów, które zdecydowanie mogą się spodobać i przydać wzrokowcom.

Powodzenia!

Autorki: Aleksandra Węgrzyn, Joanna Pawłowska