Dowiedz się więcej o Akademii Vena

Zebraliśmy poniżej najczęściej pojawiające się pytania od naszych Klientów. 

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytanie, najlepiej skontaktuj się z nami: office@vena.edu.pl, zadzwoń +48 571 901 494.  

Jeśli po zapoznaniu się z odpowiedziami poniżej uznasz, że chcesz niezobowiązująco poznać swój poziom znajomości języka angielskiego, francuskiego lub hiszpańskiego i wypełnić test diagnostyczny 

WYPEŁNIJ TEST DIAGNOSTYCZNY

Wynik wraz z zaproszeniem na spotkanie z metodykiem (ze mną :)) na online kawę prześlę do Ciebie na podany w formularzu adres mailowy. Będzie to okazja, aby poznać się, porozmawiać o Twoich planach, celach, potrzebach i ustalimy wspólnie plan działania, czyli plan Twojego kursu.

W ofercie mamy kursy z 4 języków: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki.

Szkoła powstała latem 2011, przed 2019 prowadziliśmy zajęcia w większości już online. Od 2020 jesteśmy w pełni szkołą online. Technologie zawsze nas fascynowały i na zajęciach często z nich korzystamy. Wszystko co służy skutecznemu uczeniu się nas fascynuje i staramy się wykorzystywać godne polecania nowinki na zajęciach. Zajęcia online to także świetna okazja do współpracy z klientami i lektorami z całej Polski.

Nie, prowadzimy zajęcia językowe tylko w formie online. Od ponad 10 lat taka forma się bardzo dobrze sprawdzała, a od 2020 przyjęła się u nas już na stałe.

Tak, specjalizujemy się w prowadzeniu zajęć online indywidualnych. Jesteśmy zdania, że w takich warunkach uczestnicy zajęć mają zdecydowanie więcej możliwości, aby ćwiczyć umiejętności komunikacyjne, zadawać pytania, a materiał jest dostosowany i dobierany konkretnie pod bieżące potrzeby.

Zajęcia w tandemie to tzw. zajęcia półindywidualne. Grupę tworzą dwie osoby plus prowadzący. Jest to bardzo kameralna wersja grupy, która ma w sobie zalety mocno spersonalizowanego kursu, a jednocześnie daje możliwość większej interakcji pomiędzy uczestnikami. 

Tak, prowadzimy indywidualne przygotowanie do egzaminów: ósmoklasista, matury, egzaminów Cambridge, a także do TOEIC czy IELTS. Pomagamy także studentom różnych uczelni w przygotowaniu się do egzaminów na poziomie B2, co jest niezbędne dla nich do zaliczenia lektoratów na uczelni.

Specjalizujemy się w prowadzeniu kursów z języka biznesowego angielskiego, a także łączymy zajęcia z języka ogólno-biznesowego także w pozostałych językach. Wszystko zależy od potrzeb naszych kursantów. Nasi trenerzy poza przygotowaniem lingwistycznym, mają także w większości przygotowanie biznesowe i chętnie łączą swoje zainteresowania podczas prowadzenia zajęć. To ogromny atut naszego zespołu!

Tak, prowadzimy szkolenia językowe dla firm – najczęściej indywidualne lub w małych grupach, gdzie uczestnikami są osoby z tego samego działu lub zespołu projektowego. 

Tak, mamy duże doświadczenie w HR, finansach, logistyce, sprzedaży & marketingu. Mieliśmy także kursy z bardziej wąskich dziedzin farmacji, medycyny i obsługi sprzętu medycznego, prawa (przetargi), energetyki, a nawet budowy i nawigacji statków. Chętnie porozmawiamy o Twoich potrzebach szkoleniowych. 

Tak, bardzo często nasi kursanci lub ich znajomi mają taką potrzebą. Skontaktuj się z nami, a omówimy szczegóły Twojego przygotowania. Może wystarczy 1 konsultacja, a może warto przygotować się bardziej kompleksowo – od cv po mail z podziękowaniem po rozmowie kwalifikacyjnej? Napisz do nas lub napisz. Możesz też skorzystać z opcji kontaktu poprzez FB i IG, jeśli łatwiej będzie Tobie w ten sposób się z nami skontaktować.

Tak, to bardzo skuteczna forma, gdy jesteś pod presją czasu i szybko chcesz np. przygotować się do prezentacji, wyjazdu, rozmowy o pracę czy egzaminu. Ty decydujesz o tym co i jak intensywnie chcesz zrealizować podczas kursu. Może po prostu nie masz co tydzień możliwości wygospodarować nieco czasu, wolisz np. spędzić jeden, dwa, trzy dni na osiągnięcie szybko swojego celu. 

Możemy podpowiedzieć z doświadczenia co warto wziąć pod uwagę przy intensywniejszym trybie nauki. Mamy swoje myki z praktyki. Najlepiej skontaktuj się z nami i doradzimy najlepszą opcję szkolenia językowego dla Ciebie.

Zdecydowanie tak. Istnieją dwie opcje – indywidualne lub w mini grupie. Najlepiej sprawdź czy prowadzimy aktualnie nabór do grup konwersacyjnych. Jeśli wolisz indywidualnie i wolisz najpierw się rozgadać :), wystarczy wypełnić test diagnostyczny, umówić się na spotkanie online z metodykiem i ustalić zakres tematyczny i gramatyczny (na bazie wyniku testu i rozmowy), który warto byłoby ćwiczyć w konkretnych sytuacjach i podczas konwersacji z lektorką / trenerką. 

Cykliczne projekty fotograficzno-językowe są też dużą inspiracją dla zajęć konwersacyjnych. Warto sprawdzić na naszych mediach społecznościowych, co obecnie u nas się dzieje.

Tak, jak najbardziej zapraszamy na taką konsultację. Prosimy o kontakt ze szkołą w celu ustalenia terminu konsultacji z naszą metodyk, Joanną Pawłowską.

Tak, oczywiście. Zapraszamy na kawę online. Prosimy o kontakt ze szkołą, nasza metodyk z przyjemnością opowie o szkole, jaką mamy filozofię nauczania, a także podpowie jaki kurs mógłby być najlepszy dla Twoich potrzeb i planów.

Nie, jesteśmy szkołą online i prowadzimy kursy dla młodzieży, studentów oraz dorosłych.

Tak, jesteśmy szkołą online i prowadzimy kursy dla młodzieży od 7-8 klasy wzwyż.

Tak, jesteśmy szkołą online i prowadzimy kursy dla studentów (wyjazdy na Erasmus, egzaminy) i absolwentów rozpoczynających swoją ścieżkę zawodową, którzy potrzebują dalej szlifować znajomość języków obcych.

Tak, jesteśmy szkołą online i prowadzimy kursy dla dorosłych.

Tak, w wakacje możesz kontynuować swoje zajecia indywidualne, a harmonogram zajęć dostosowujemy do Twoich i lektora planów urlopowych. Prowadzimy także kursy wakacyjne w ramach Wakacyjnego SPA, czyli indywidualnego kursu (min. 12h zegarowych). To jest bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które wracają do nauki języka po dłuższej przerwie. Potrzebują głębszego zanurzenia w języku. Kurs ma określone cele (ustalone z Tobą) i mogą być kompleksowym kursem dedykowanym np. powtórce gramatycznej, ale może także stanowić dobry fundament do dalszej nauki języka.

Nauczanie e-learningowe mamy dzięki Langlion. Zajęcia online prowadzone są głównie na ClickMeeting, ale także Zoom, czy Meets. Mamy możliwość integracji także z innymi komunikatorami, czy platformami w zależności od potrzeb i typu kursu.

Warsztaty modułowe poświęcone są najczęściej jednemu zakresowi tematycznemu /umiejętności językowej. Może dotyczyć na przykład lub powtórce np. zagadnień gramatycznej lub słownictwa z danej dziedziny. 

 

Przykładem warsztatu językowego są warsztat: ‘Ladies Talk – how to get a conversation going’ lub ‘Spice Up you Grammar’, gdzie są wyjaśniane i ćwiczone np. czasy, strona bierna lub użycie przyimków. Warsztaty prowadzone są na różnych poziomach, a więc i zakres materiału będzie się różnił. 

Możemy także przygotować warsztaty szyte na miarę Twoich potrzeb.

 

Cennik i zniżki opisane są na naszej stronie w sekcji Oferta. Najczęstsza zniżka w naszej Akademii to zniżka za rekomendację,  z czego bardzo jesteśmy dumni 🙂 

Tutaj znajdziesz link i szczegóły.

A może masz do nas jeszcze inne pytania? Daj znać w komentarzu albo skontaktuj się z nami.