“Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.”

Henry Ford

NASZE ATUTY

KOMPETENCJA & PROFESJONALIZM
WIZJA & DOŚWIADCZENIE
ASYSTA & DORADZTWO
POMYSŁOWOŚĆ & ENTUZJAZM

WYJĄTKOWOŚĆ AKADEMII VENA

TO Również ZESPÓŁ, KTÓRY JĄ TWORZY

Stawiamy na długofalową współpracę, pomysłowość i energię w działaniu.

Nad ofertą programową szkoleń językowych, jakością nauczania, standardami metodycznymi, a także nad szkoleniami rozwojowymi dla lektorów i trenerów językowych czuwa doświadczony Metodyk.

Proces rekrutacyjny jest kilku etapowy i skrupulatny.

Współpracujemy z lektorami z dużym doświadczeniem w nauczaniu dorosłych, młodzieży i dzieci na rożnych poziomach zaawansowania, a także z ekspertami i trenerami specjalizującymi się w: edukacji, psychologii  i coachingu. To zespół ludzi z pasją, zaangażowaniem, z wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi, entuzjastyczni, potrafiący zmotywować i wskazać kierunek rozwoju.

 • Joanna Pawłowska
  Joanna Pawłowska CEO / Director of Studies/ trener / coach językowy
Moje motto:

What a teacher calls the end of a course, a master calls the new beginning.

O mnie:

Jako założycielka Akademii Vena organizuje szkolenia językowe w firmach oraz dla klientów indywidualnych, czuwa nad rozwojem oferty programowej oraz rozwojem zawodowym lektorów i trenerów, prowadząc szkolenia i warsztaty metodyczne, jednocześnie znajdując wciąż czas na uczenie dzięki czemu ma energię do dalszych inspirujących projektów. Inicjatorka Akademii Mentoringu dla lektorów  i nauczycieli języków obcych oraz propagatorka idei uczenia się od siebie nawzajem. Wiedzę, umiejętności i doświadczenie w branży edukacji językowej zdobywała od 2002 r., współpracując z warszawskimi oraz ogólnopolskimi szkołami językowymi jako lektor, metodyk, trener wewnętrzny oraz dyrektor ds. kadr i szkoleń. Obecnie współpracuje również jako trener zewnętrzny i konsultant metodyczny z instytucjami edukacyjnymi oraz uczestniczy jako prelegent na konferencjach, m.in. organizowanymi przez PASE (stowarzyszenie działa na rzecz jakości nauczania języków obcych).

Doświadczenie:

W swoim portfolio może wymienić prowadzenie autorskich, specjalistycznych, intensywnych, biznesowych i ogólnych kursów językowych w ministerstwach, instytucjach publicznych, dla branży logistycznej, budowlanej, farmaceutycznej, energetycznej, finansowej, ubezpieczeniowej, gamingowej oraz dla dwóch wiodących operatorów telekomunikacyjnych.

W swojej ponad 12-letniej pracy z klientem biznesowym prowadzi lub prowadziła szkolenia m.in. dla:
• CI Games S.A.
• ATS Sp. z o.o.
• Business Area Sp z o.o.
• Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego
• Gaz-system S.A.
• Alcon Sp. zo.o.
• RWE Stoen S.A.
• GSK Commercial Sp. z o.o.
• Buro Happold Polska Sp z o.o.
• Grupa Żywiec
• Eneria Sp. z o.o.
• EY (dawniej Ernst & Young)
• Polkomtel Sp z o.o.
• Era (obecnie T-mobile)
• GMACC
• Commercial Union / Aviva

O mnie:

Filolog, lektor i trener z powołania i  pasji. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Studiów Podyplomowych: Trener Umiejętności Poznawczych na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestniczka wielu szkoleń metodycznych między innymi kursu interaktywnego organizowanego przez Coursera i Uniwersytet stanu Oregon: ”Shaping the Way We Teach English, 1: The Landscape of English Language Teaching”.

Doświadczenie:

Nauczycielka języka angielskiego, która inspiruje i motywuje swoich słuchaczy i  klientów. Dowodem na to są te słowa: ”You are special” student z Iranu. ”Masz dar” – student z Polski. ”Jest Pani świetnym nauczycielem” – student z Polski. ”We love you. We will miss you.” – studenci z Włoch, Rosji, Ukrainy, Brazylii. Swoje doświadczenie zdobywa sukcesywnie od 2003 roku.

W swojej 12 letniej pracy z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi udoskonaliła swój warsztat, ucząc się dalej, czerpie energię z uśmiechu i zaraźliwego śmiechu swoich słuchaczy, którzy dają jej energię do dalszej pracy i inspirują. Pytanie tylko kto tutaj jest nauczycielem? Współpracowała dwukrotnie jako nauczyciel, opiekun i przewodnik wycieczek międzynarodowych po Londynie, Canterbury, Worcester, Cambridge i innych podczas  obozów letnich w Anglii w Cheltenham i w Cambridge ze Stafford House Study Holidays.  Prowadziła seminaria językowe na temat j. polskiego i przygotowywała studentów do egzaminów londyńskich Trinity College. Współpracuje ze Społeczną Akademią Nauk, prowadząc lektoraty z j. angielskiego dla studentów międzynarodowych i z Centrum językowym LaParole, gdzie wspiera swoją osobą dorosłych i dzieci z dysleksją, przygotowując je do egzaminów szkolnych.

Prowadzi kursy ogólne i biznesowe, autorskie i blended learning, specjalistyczne i intensywne krótkoterminowe.  Prowadziła szkolenia dla takich instytucji jak Ministerstwo Finansów czy Główny Urząd Miar, dla branż telekomunikacyjnych, energetycznych i finansowych.

Moje motto:

“Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”-  Albert Einstein

 • Katarzyna Hryniewicz
  Katarzyna Hryniewicz lektorka / trener języka angielskiego
Moje motto:

„Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza”.

O mnie

Aleksandra Węgrzyn, absolwentka prestiżowego warszawskiego liceum, obecnie studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Rolnictwa i Biologii, a także kursantka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Protokół Dyplomatyczny oraz Polityka Regionalna i Finanse UE.

Dryg do języków obcych ma od najmłodszych lat – biegle zna język angielski i niemiecki, co potwierdzają odpowiednie certyfikaty językowe, w tym CPE. W bliskiej przyszłości planuje naukę trzeciego języka, tym razem ma to być wymarzony hiszpański. Zawsze pogodna i uśmiechnięta, otwarta na ludzi i nowe pomysły, wytrwale dążąca do stale wyznaczanych przez siebie celów. Cechują ją kreatywność i optymizm, którym zaraża innych. Ponadto interesuje się muzyką i teatrem.

Doświadczenie:

Jest również osobą aktywną społecznie – od kilku lat z niegasnącym zaangażowaniem i zapałem działa w trzech fundacjach, odznaczając się tym samym pracowitością, determinacją w realizacji przydzielonych jej zadań i wrażliwością na drugiego człowieka. Interesuje ją także polityka, z ciekawością śledzi życie polityczne w kraju i na świecie, szlifując przy tym umiejętności oratorskie. Uważa, że to własnie możliwość kontaktu z ludźmi wzbogaca ich samych, czyni świat piękniejszym i pomaga zrozumieć rządzące nim prawa.

 • Kaja Ataman-Licau
  Kaja Ataman-Licau lektorka języka angielskiego

Joanna Pawłowska

Absolwentka prestiżowego warszawskiego liceum, obecnie studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Rolnictwa i Biologii, a także kursantka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Protokół Dyplomatyczny oraz Polityka Regionalna i Finanse UE

 • Joanna Pawłowska
  Joanna Pawłowska CEO / Director of Studies/ trener / coach językowy
 • Aleksandra Węgrzyn
  Aleksandra Węgrzyn Redaktor Social Media

Aleksandra Węgrzyn

Absolwentka prestiżowego warszawskiego liceum, obecnie studentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Rolnictwa i Biologii, a także kursantka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Protokół Dyplomatyczny oraz Polityka Regionalna i Finanse UE